МенюКуточок творчості
Дизайн дитячої кімнати. Фото-стаття

Картина з гудзиків.

Дитячі забави. Малюємо в ванній кімнаті

Іграшки з картонних рулонів

Яскраві осінні МУХОМОРЧИКИ

3-D аплікація

Метелики з осіннього листя

Дари моря: ракушки та камінці

  
Baby MacDonald - День в селі

Шнурівочки своїми руками

Baby Einstein

Baby Einstein - Вивчаємо пори року

Незвичайні фарби.


Бери батьків і сміху трошки та поспішай до "КАПІТОШКИ"
Погода
Погода Житомир информер


Каталог детских товаров Клумба


Сон дитини
Як показують результати наукових досліджень, дитина бачить сни ще в утробі матері з 25-30 тижня вагітності. Але і дотепер ще не ясно, чому виникають сновидіння, що бачить дитина і яка роль снів у його розвитку.

Відповідно до однієї з теорій, сни в дітей - це їхня генна пам'ять, що проглядається як у кінотеатрі й забезпечує завантаження мозку необхідною інформацією, а також розвиває почуття й мислення. Поганий сон може порушити фізичний і психічний розвиток дитини. 

Як правило, діти не народжуються з відрегульованими добовими ритмами. Спочатку переважає 90-хвилинний цикл сну й пильнування. У віці 2-8 тижнів проявляється 4-годинний цикл, що досить стабільний приблизно до 3 місяців. І, нарешті, до великого полегшення батьків, дитина починає спати всю ніч. Близько 10% дітей сплять протягом всієї ночі з віку одного місяця, однак, ще 10% дітей не спить по ночах до року. 

Однією з найпоширеніших причин порушення сну в немовлят є болі в животіякі звичайно виникають тижня через дві після народження. У половини з них до двох місяців наступає поліпшення, а деякі будуть випробовувати болі до чотирьох-п'яти місяців. Точна причина кольок невідома, але вважається, що основною причиною є харчування матері. Відомо, що найбільше часто болю в животі турбують дитин, що перебувають на грудному вигодовуванні, якщо матері споживають більше 0.5 літра молока в день. Крім того, ці болі можуть бути зв'язані й складом дитячих живильних сумішей. 


Нерідко хронічні порушення сну можуть бути обумовлені алергією на салицилати, які втримуватися в аспірині, харчових добавках (жовтий барвник тартразин Е 102) і деяких овочах і фруктах (огірки, помідори, цитрусові). Дієта з виключенням салицилатов істотно поліпшує сон уже через кілька днів. У кожному разі, перед тим, як ви ризикнете ввести що-небудь у раціон вашої дитини або змінити свій, проконсультуйтеся з педіатром. 

Ще однією причиною неспокійного сну може стати прорізування зубів. У цьому випадку діючу допомогу можуть зробити заспокійливі гелі й масування ясен льодом. Безсоння також буває обумовлена помилками у вихованні дитини, коли батьки самі створюють ситуацію, що сприяє виникненню порушень.

Кілька порад, які допоможуть налагодити гарний сон у ваших дітей:

Для дітей у віці до 1 року: 

1. Ніколи не будіть сплячу дитину, навіть якщо прийшов час годування. У дитини повинен встановитися власний ритм сну й гри. Якщо ви будете постійно порушувати хід його біологічних годин, то маля буде гірше звикати до регулярного добового ритму. 

2. Під час сну дитини не варто ходити навшпиньках, боятися включати радіо й телевізор або розмовляти тільки пошепки. Адже чим раніше ваше маля навчиться засипати під звичайні домашні звуки, тим буде краще й для вас, і для нього. 

3. Перед сном переконайтеся, що ваша дитина добре нагодована. 

4. Уночі годуйте дитини тихо й спокійно. Освітлення повинне бути тьмяним, а спілкування мінімальним. 

5. Денна годування повинна бути збудливою. Бажано голосно розмовляти, сміятися, співати пісні або грати з малям. Годування краще проводити при яскравому освітленні або біля вікна, через яке проникає денне світло. 

6. У віці 10-12 місяців варто забрати з режиму нічна годування. Дитина може небагато покапризувати, але звичайно засипає протягом 15-20 хвилин. Після чотирьох-п'яти таких ночей сон стає безперервним протягом всієї ночі. 
Для дітей у віці старше 1 року: 


1. Заведіть "посередника". Це може бути іграшка або лялька, що зм'якшує розлуку дитини з батьками. Посередник дає дитині відчуття сталості й стабільності. Ці почуття особливо важливо для дітей, коли вони засипають або прокидаються протягом ночі. 

2. Ліжко варто використовувати тільки для сну й не тримати в ній іграшки (за винятком іграшки-посередника). Вдень дитина повинен перебувати в манежі або в безпечній частині кімнати. 

3. Не слід давати дитині на ніч напої, що містять кофеїн (какао, чорний чай та ін.). 

4. Завжди укладайте дитину спати в той самий час. Відхід до сну повинен супроводжуватися послідовністю дій, які нагадували б про те, що настав час спати. При цьому їхній порядок повинен бути завжди той самий, наприклад: купання, вдягання нічної піжами, казка й т.д. 

5. У дитячій кімнаті не повинно бути повної темряви. Найкраще підходить тьмяне висвітлення від каганця, при якому дитина, прокинувшись, могла б побачити навколишні предмети або знайти в ліжку предметний посередник. 

6. Не кидайтеся до дитини при перших схлипуваннях. Якщо трішки потерпіти, то багато дітей припиняють плакати й спокійно засипають. У цій ситуації втручання дорослих може тільки розбудити сон. Я думаю, що вам би теж не сподобалося, якби при кожному вашому подиху або муканні в сні ваш партнер включав би світло й голосно цікавився, що відбувається. Якщо дитина все-таки не заснула, то можна до неї підійти й без зайвого шуму постаратися її заспокоїти, погладивши по голові або животику. Переконаєтеся, що їй зручно й сухо, але не беріть на руки. Дітям у віці 3-7 років можна сказати що-небудь типу: "Мама з тобою поруч. Всі добре. Спи, мій хороший". 
7. І ще краще не дозволяти без гострої потреби дітям залишати вночі спальню, сон є сон.

Солодких снів Вам, та вашому малюку!
>

http://babyzone.org.ua

Дітям
Батькам
Наші опитування
З якого віку краще починати вивчати іноземну мову дітям?
Всього відповідей: 323

Скільки дітей налічує Ваша родина?
Всього відповідей: 308
Статистика
Центр раннього розвитку дітей "КАПІТОШКА" © 2020
При використанні матеріалів активне посилання на сайт обов`язкове  //kapitoshka.at.ua 

Створити безкоштовний сайт на uCoz